Найбільшу модель військового корабля можна побачити в морському музеї в місті Куре (Японія), розташованому в префектурі Хіросіма. Це модель лінкора «Ямато», розміри якої справді вражаючі - масштаб 1:10.

Корабель займає окремий зал музею і вражає уяву ступенем деталізації та розмірами (його довжина становить 26,3 м, а ширина – 3,7 м).

 


Модель лінкора «Ямато»

«Ямато» - лінкор японського імператорського флоту часів Другої світової війни. Найбільший військовий корабель в історії людства з тих, що коли-небудь були потоплені в ході бойових дій. Назва «Ямато» — давня назва самої Японії.

Ще одну гігантську модель побудував американець Вільям Терра (William Terra) зі штату Мен. Це самохідний німецький лінкор «Адмірал граф Шпее» («Admiral Graf Spee»), відтворений ним у масштабі 1:20, має довжину близько 9 метрів, ширину 1,32 м. Корпус корабля виготовлений з дерева та склопластику. Потужність встановленого на ньому двигуна становить 15 к.с.

 

 

Лінкор «Адмірал граф Шпее»

Вільям Терра "виходить у плавання" на своєму «лінкорі» по навколишніх водоймах. За його твердженням, корабель здатен розвивати швидкість до 15 вузлів. Окрім місця капітана, розташованого між носовою надбудовою та трубою, позаду труби передбачено ще одне місце для пасажира. Бажаючих прокататися на лінкорі завжди вистачає.

В експозиції австрійського військово-історичного музею (Heeresgeschichtliches Museum) у Відні є унікальна модель лінкора «Вирибус Унітіс» («Viribus Unitis») — першого дредноута Австро-Угорського флоту. Створена у масштабі 1:25 модель представляє собою корабель у розрізі з вражаючим рівнем деталізації. Виготовлена у 1914-1917 рр., вона й досі вважається найкращою моделлю корабля в історії.

Модель будувалася протягом 4-х років бригадою з восьми спеціалістів — працівників верфі СТТ у Трієсті. З лівого борту модель відтворена з корпусом, а з правого боку вона представляє собою розріз корабля строго по діаметральній площині.

 

Лінкор «Вирибус Унітіс»

Кормова башта головного калібру лінкора «Вирибус Унітіс» розрізана по середньому стволу 305-мм гармати. Також розрізані по діаметральній площині снаряд і заряд у латунній гільзі. Всередині ствола добре видно нарізи.

Також дуже незвичайна модель – лайнер на рейковому ходу! Такий трамвай у 1938 році їздив вулицями Роттердама. Метою такої експозиції була реклама найновішого трансатлантичного лайнера «Nieuw Amsterdam», побудованого для судноплавної компанії Holland-America Line.

 

Лайнер «Nieuw Amsterdam»

Буває, що для виготовлення моделей суден використовуються доволі незвичайні матеріали. Наприклад, художник з Чикаго Уейн Кьюсі (Wayne Kusy) побудував 8-метрову модель знаменитого лайнера «Куїн Мері» («Queen Mary») з зубочисток. На весь процес у нього пішло приблизно 10 років, а кількість використаних зубочисток – понад мільйон!

 

Лайнер «Queen Mary»

Сірники як матеріал судомоделісти використовують частіше. За кордоном регулярно проводяться виставки та конкурси «сірникових флотів».

Філ Уоррен з Лондона побудував цілий флот – 432 моделі кораблів, виготовлених виключно з сірників та сірникових коробок. Майстер займався своїм хобі практично все життя – понад 60 років.

 

Моделі кораблів, виготовлені з сірників


«Сірниковий флот» Філа Уоррена


Ще одна приголомшлива робота – німецький лінкор «Тірпіц» («Tirpitz») у масштабі 1:125. Модель виготовлена ​​Дітером Гертнером із німецького міста Гейдельбергаy. На її будівництво пішла 71 тисяча сірників.

 

Модель лінкора «Тірпіц», виготовлена ​​Дітером Гертнером

 


Ця модель лінкора "Айова" ("Iowa") зроблена з 80 000 сірників

 

Збірні моделі кораблів Ви можете купити у нас у магазині у розділі "Морський флот"